Skip to product information
1 of 1

Lipo-Sensilium Multilipid Nourishing Cream

Lipo-Sensilium Multilipid Nourishing Cream

Regular price Lek 2,458.40
Regular price Lek 3,073.00 Sale price Lek 2,458.40
-20% Rezervo
Tax included.
Size

Ky krem ​​delikat me një përqendrim të lartë 8.5% dermo-lipidesh ushqen lëkurën dhe rimbush lipidet, duke forcuar shtrese hidro-lipidike epidermal dhe duke formuar një barrierë efektive që mbron lëkurën nga humbja e lagështirës dhe thatësia e tepërt.

Acidi hialuronik dhe dylli bimor eleminojnë ndjenjën e lëkurës së thatë dhe të ashpër. Të kombinuara me peptidet riparuese, ato nxisin rigjenerimin e epidermës, duke përmirësuar butësinë dhe elasticitetin e lëkurës.

Formula inovative Imuno-Prebiotike e avancuar rregullon funksionin e sistemit imunitar të lëkurës dhe lehtëson irritimet. Stimulon rritjen e mikroflorës mbrojtëse fiziologjike të lëkurës për të ulur mbindjeshmërinë e saj. Parandalon në mënyrë aktive irritimin, skuqjen, kruajtjen dhe djegien, duke promovuar një pamje dhe ndjesi të shëndetshme të lëkurës.

Kremi përthithet shpejt dhe nuk kontribuon në bllokimin e poreve apo komedoneve. Është një bazë e shkëlqyer për make-up.

  • Formula imuno-prebiotike – një formulë që lehtëson irritimet dhe kontrollon mbindjeshmërinë e lëkurës.
  • Formula Leukine-Barrier – një formulë që rikthen ekuilibrin e sistemit imunitar të lëkurës dhe qetëson irritimet.
  • 8.5% dermo-lipide – një përbërje e lëndëve ushqyese që nxisin rigjenerimin dhe plotësojnë lagështinë e lëkurës dhe nivelet e lipideve; formojnë një barrierë që mbron lëkurën nga humbja e lagështirës dhe thatësia e tepërt.

Udhëzime mbi përdorimin

Pastroni lëkurën duke përdorur produkte Pharmaceris A dhe aplikoni kremin. Përdoreni çdo ditë në mëngjes dhe para gjumit.

INGREDIENTET
Aqua (Water), Canola (Canola) Oil, Hydrogenated Polydecene, Glycerin, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Panthenol, C14-22 Alcohol, Dibutyl Adipate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Caprylyl Methicone, 1,2-Hexanediol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, C12-20 Alkyl Glucoside, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Isohexadecane, Piroctone Olamine, Glyceryl Polyacrylate, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Paraffin, Polysorbate 80, C10-18 Triglycerides, Caprylic/Capric Triglyceride, Inulin, C12-15 Alkyl Benzoate, Sorbitan Oleate, Cera Alba (Beeswax), Sodium Hyaluronate, Stearic Acid, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Tribehenin, Laminaria Ochroleuca Extract, Ceramide NG, PEG-10 Phytosterol, BHT, Palmitoyl Hexapeptide-12, Methylparaben, Propylparaben.

View full details