Skip to product information
1 of 1

M-Line - Foliacti

M-Line - Foliacti

Regular price Lek 2,472.00
Regular price Lek 3,090.00 Sale price Lek 2,472.00
-20% Rezervo
Tax included.
Size

Pharmaceris Stretch Marks Preventing Cream është një krem për parandalimin e strijave dhe forcon strukturën e lëkurës së dobësuar dhe tepër sensitive gjatë shtatzënisë. Formula përmban Acid Folik i cili siguron kujdes gjithëpërfshirës për lëkurën e dobësuar të grave shtatzëna duke stimuluar sintezën e kolagjenit dhe elastinës. Përmirëson elasticitetin e lëkurës e cila promovon një strukturë uniforme të lëkurës dhe parandalon strijat. Vaji i farave të pambukut dhe vitamina E ushqejnë, zbusin dhe hidratojnë lëkurën e thatë dhe të tendosur. Rekomandohet për përdorim nga gratë që nga muaji i 4 i shtatzënisë, nënat në gji dhe personat e prirur ndaj luhatjeve të peshës. 

Instructions for use
Aplikojeni kremin çdo ditë në mëngjes dhe para gjumit në zonat e trupit ku ka më shumë gjasa të zhvillohen strijat butësisht me lëvizje rrethore mbi bark, ije, kofshë dhe vithe. 
View full details