Skip to product information
1 of 3

Exomega Control Gel Moussant Emollient 500ml

Exomega Control Gel Moussant Emollient 500ml

Regular price Lek 2,080.00
Regular price Lek 2,600.00 Sale price Lek 2,080.00
-20% Rezervo
Tax included.

A-Derma - Exomega Control xhel shkumues per lekura atopike 500ml

Xhel i përshtatshëm për trajtimin e lëkurave të thata dhe me tendencë atopike për të gjitha moshat (foshnja, fëmijë dhe të rritur). Produkt që përdoret si larës për fytyrën dhe trupin. Formulë me ekstrakte të tërshërës RHEALBA, glicerinë dhe kompleksin unik Filaxerin të pasur me acide yndyrore Omega-6. Ushqen dhe zbut lëkurën dhe i jep asaj një ndjesi komforti. Rindërton barrierën mbrojtëse të lëkurës.

  • Pa parabene
  • Pa sapun
  • Pa parfum
  • Teksturë e butë që shpëlahet me lehtësi
  • pH fiziologjik
  • Nuk djeg syte
  • E testuar nën kontroll oftalmologjik, dermatologjik dhe pediatrik

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikohet çdo ditë si për të rritur ashtu dhe për fëmijë. Përdoret si për fytyrën e për trupin.

View full details