Skip to product information
1 of 3

Phys-AC Perfect Fluide Anti-Marques 40ml

Phys-AC Perfect Fluide Anti-Marques 40ml

Regular price Lek 2,240.00
Regular price Lek 2,800.00 Sale price Lek 2,240.00
-20% Rezervo
Tax included.

A-Derma - Phys-AC Perfect Fluide Anti-Marques 40ml

Fluid i përshtatshëm për lëkurat me tendencë për akne që ndihmon në të gjithë karakteristikat këtë tip lëkurë. Falë formulës, ndihmon në kontrollin e sebumit, zbehjen e shenjave të kuqe ose të hiperpigmentuara që kanë ardhur si pasojë e akneve, duke eksfoliuar lehtësisht lëkurën. Kjo e bën perfekte për të rriturit që ende vuajnë nga aknet, pasi ky fluid siguron një nivel të lartë hidratimi, duke parandaluar rrudhat premature. Fluid që përthithet menjëherë nga lëkura, ideal si një bazë makeup-i.

Phys-AC Perfect ka një verim të trefishtë:

  1. Përbërësit aktivë do luftojnë aknet dhe pikat e zeza
  2. Agjentët hidratues ofrojnë komfort dhe rivendosin balancën e lëkurës
  3. Përbërësit aktivë patentë do të reduktojnë shenjat dhe garantojnë një lëkurë të butë dhe të pastër

Përbërësit aktivë:

  • Cicahyalumide® – përbërës i patentuar, redukton shenjat e kuqe dhe kafe
  • Ekstrakt i tërshërës Rhealba® – qetësues, ndalon shtimin e bakterit P.Acnes
  • Zincol – zbut lëkurën
  • AHA/BHA (acid salicilik, acid glikolik, acid laktik) acid pH 3.5 – keratolitik
  • Agjentë hidratues

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni një herë në ditë, në mëngjes ose në darkë, në lëkurë të pastër.

View full details